"Trylogia" Edycja Kolekcjonerska

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 296,00 zł 296.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: try

Opis

Jedyne w swoim rodzaju, kolekcjonerskie wydanie Trylogii Henryka Sienkiewicza

 • limitowany nakład 3700 egzemplarzy

 • jedyne wydanie z KOMENTARZEM HISTORYCZNYM autorstwa Macieja Wróblewskiego

 • słownik pojęć sienkiewiczowskich

 • wszystkie ilustracje oraz okładki przygotowane zostały pod niniejsze wydanie przez Piotra Paprockiego

 • podstawę wydania stanowi edycja z roku 1930 przygotowana do druku w Wydawnictwie Zakładu Narodowego Imienia Ossolińskich, Lwów - Warszawa - Kraków

 • całość zamknięta w specjalnie zaprojektowanym ozdobnym etui z wiekiem

  Na wydanie składa się:

 1. "Ogniem i Mieczem" TOM 1
 2. "Ogniem i Mieczem" TOM2
 3. "Potop" TOM 1
 4. "Potop" TOM 2
 5. "Potop" TOM 3
 6. "Pan Wołodyjowski"
 7. "Hajda na Trylogię" - komentarz historyczny


Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy! Miłośnicy Trylogii!

Oddajemy do Waszych rąk zupełnie niespotykanie wydanie "Trylogii"! I choć pewnie już niejeden Wydawca tak zapowiadał swoją edycję dzieł Henryka Sienkiewicza nasze wydanie potwierdzi, kiedy je przeczytacie lub choćby przejrzycie, że w pełni zasługuje na miano wyjątkowości.Wzbogaciliśmy je o dodatkowy tom, suplement, będący komentarzem i słownikiem pozwalającym odnieść się nam do tekstu Sienkiewicza, ale i co nieco, w przystępnej formie, objaśnić.

Słownik dlatego, ponieważ nasze wydanie to wierny tekst autora. Wiele słów i zwrotów może być niezrozumiałych. Taki powrót do oryginalnego języka pisarza pozwala nam nazwać niniejsze wydanie Kolekcjonerskim. Niewielu współczesnych wydawców zdecydowało się kiedykolwiek na takie wyzwanie. Prosimy zatem przygotować się, że lektura naszej "Trylogii" wymagać będzie chwili skupienia i koncentracji.

Postanowiliśmy także odnieść się do opisanych historii rycerskich w komentarzu, którego celem jest nie tylko objaśnienie Państwu tego kto, co, jak i kiedy, ale przede wszystkim do kontekstu. "Trylogię" bowiem wielu Rodaków traktuje dosłownie. Wielka w tym zasługa, i to bez żadnej ironii, wspaniałych dzieł filmowych Jerzego Hofmanna. To te filmy spopularyzowały na tyle dzieło Sienkiewicza, że obrazy z nich zapadły w naszej pamięci jako oczywiste prawdy. Iście hollywoodzki rozmach sprawił, że wielu Rodaków wierzy iż Kmicic naprawdę podciągnął się do wielkiej lufy armatniej by wysadzić ją w powietrze... Nasz komentarz, zakładając, że znacie tekst "Trylogii", warto przeczytać nawet zanim rozpocznie się jej lekturę.

Jest "Trylogia" niesamowitą opowieścią, scenariuszem pięknego "filmu" o polskim rycerstwie i o tamtych czasach. Napawa nas dumą to piękne patriotyczne dzieło. Ważne jest bardzo by nie traktować jej dosłownie.

Życzymy Państwu wspaniałej lektury i dobrej zabawy przy innym nieco odkrywaniu "Trylogii" Henryka Sienkiewicza"!

Wydawca

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl