Piżmowiec oraz Wąż

200.00 zł

Informacje o produkcie:

Piżmowiec podobny jest i do jelenia, i do tygrysa: jest owłosiony, barwy ni to miedzianej, ni to czarnej. Chińczycy używają piżma jako lekarstwa i twierdzą, że daje ono łatwy poród i usuwa bóle rodzącej. A chińskie księgi i przysłowia zapewniają, że pomaga także piersi przeszytej bólem i usuwa złe płyny.

Spośród wszystkich węży, jakie można spotkać na wyspie Hajnan wąż RAN jet z pewnością największy. Pożera on w całości jelenie, połykając i trawiąc. Przy tym nie jest jadowity. Jest barwy popielatej, cętkowany, długi na osiemnaście do dwudziestu czterech stós. (tekst zaczerpnięty z "Flora Sinensis Michała Boyma", dr Monika Miazek)

Karta pochodząca z faksymilowej edycji dzieła Michała Boyma "Flora Sinensis" wydanej przez Dom Wydawniczy Orbis Pictus.

Oryginalny egzemplarz "Flora Sinensis", wydany w Wiedniu w roku 1656, pochodzi ze zbiorów Biblioteki Kórnickiej. Zawiera 75 kart i 23 ryciny. Jest to pierwsza próba naukowego opisu flory i fauny Chin. Spisana przez jezuitę polskiego pochodzenia - Michała Boyma. Jego praca dała ówczesnej Europie wiedzę na temat chińskich roślin i zwierząt. Porusza kwestię leczniczych działań poszczególnych roślin i medycyny alternatywnej.

Dzieło, które dowodzi, że Polska od zawsze przynależyła do kultury europejskiej.

WYMIARY: 33x22 cm

Do każdego obrazu dołączany jest specjalny certyfikat.

Dobierz ramkę oraz passe-partout by nadać karcie odpowiednią oprawę pasującą do twojego charakteru.

Więcej na temat dzieła "Flora Sinensis" dowiesz się TUTAJ

Copyright © 2021 Orbis Pictus Sklepy internetowe: